Kisebbségi kulturális tanácsi választások Észtországban

Az észtországi kisebbségek személyi elvű autonómiáját a nemzeti kulturális tanácsok jelentik, amelyek megválasztását a nemzeti kisebbségek kulturális autonómiájáról szóló 1993-as törvény, a helyhatósági választásokról szóló 2002-es törvény, valamint a nemzeti kisebbségi kulturális tanácsok megválasztásáról szóló 2003-as rendelet szabályozzák.

A kisebbségi választói névjegyzékek a kisebbségi szervezetek kezelésében vannak, jelöltet pedig a szervezetek vagy min. 20 regisztrált választópolgár állíthat. A kisebbségenként egy országos tanács megválasztására háromévente, a többi választástól eltérő három napon át kerül sor, egy vasárnapot is beleértve. Szavazni személyesen vagy postai úton lehet.

A képviselőket a kisebbségenként felállított, különböző választási körzetekben arányos-listás rendszerben választják a legkevesebb 20, legfeljebb 60 fős tanácsokba (d’Hondt-módszer, 5%-os mandátumszerzési küszöb). 

A törvény elfogadása óta mindezidáig két kisebbségnek sikerült létrehoznia a kulturális tanácsát: az (inkeri) finneknek 2004-ben és 2017-ben, illetve a svédeknek 2007 óta minden ciklusban.

Év Kisebbség Választók száma befejezéskor Megjelentek száma Érvénytelen szavazatok száma Érvényes szavazatok száma Szervezet, jelölők Körzet Sorszám Név Képviselő-e? Kapott érvényes szavazat Összes mandátum
2007 Svéd Jonne Berggren igen 21
2007 Svéd Maria Gilbert igen 21
2007 Svéd Holger Haljand igen 21
2007 Svéd Margareta Hammermann igen 21
2007 Svéd Juta Holst igen 21
2007 Svéd Sofia Joons igen 21
2007 Svéd Ülo Kalm igen 21
2007 Svéd Neeme Kari igen 21
2007 Svéd Arvo Kelement igen 21
2007 Svéd Sven Kuinberg igen 21
2007 Svéd Kalev Kukk igen 21
2007 Svéd Uile Kärk-Remes igen 21
2007 Svéd Mart Laidmets igen 21
2007 Svéd Maj-Liis Lindroos igen 21
2007 Svéd Ingegerd Lindström igen 21
2007 Svéd Lars Rönnberg igen 21
2007 Svéd Sven Salin igen 21
2007 Svéd Elna Siimberg igen 21
2007 Svéd Bo Stenholm igen 21
2007 Svéd Raul Targamaa igen 21
2007 Svéd Marju Terro igen 21
2010 Svéd 453 258 1 Jonne Berggren igen 8 21
2010 Svéd 453 258 2 Birgit Eldh igen 12 21
2010 Svéd 453 258 3 Maria Gilbert igen 7 21
2010 Svéd 453 258 4 Margareta Hammerman          igen 12 21
2010 Svéd 453 258 5 Sofia Joons igen 8 21
2010 Svéd 453 258 6 Ülo Kalm igen 42 21
2010 Svéd 453 258 7 Neeme Kari igen 6 21
2010 Svéd 453 258 8 Kalev Kukk igen 22 21
2010 Svéd 453 258 9 Uile Kärk-Remes igen 25 21
2010 Svéd 453 258 10 Mart Laidmets igen 7 21
2010 Svéd 453 258 13 Gun Pella igen 6 21
2010 Svéd 453 258 14 Lars Rönnberg igen 7 21
2010 Svéd 453 258 15 Sven Salin igen 9 21
2010 Svéd 453 258 16 Elna Siimberg igen 21 21
2010 Svéd 453 258 18 Valdek Slet igen 11 21
2010 Svéd 453 258 19 Jana Stahl igen 12 21
2010 Svéd 453 258 20 Bo Stenholm igen 17 21
2010 Svéd 453 258 21 Eve Streng igen 3 21
2010 Svéd 453 258 22 Raul Targamaa igen 7 21
2010 Svéd 453 258 23 Kai Tennisberg igen 5 21
2010 Svéd 453 258 25 Christer Widgren igen 5 21
2013 Svéd 483 251 Ülo Kalm igen 49 21
2013 Svéd 483 251 Jana Stahl igen 27 21
2013 Svéd 483 251 Elna Siimberg igen 19 21
2013 Svéd 483 251 Juta Holst igen 17 21
2013 Svéd 483 251 Ingegerd Margareta Lindström igen 17 21
2013 Svéd 483 251 Peeter Paemurru igen 15 21
2013 Svéd 483 251 Klara Birgit Eldh igen 11 21
2013 Svéd 483 251 Uile Merike Kärk-Remes igen 10 21
2013 Svéd 483 251 Valdek Slet igen 10 21
2013 Svéd 483 251 Toivo Tomingas igen 10 21
2013 Svéd 483 251 Eve Streng igen 9 21
2013 Svéd 483 251 Neeme Kari igen 7 21
2013 Svéd 483 251 Kai Tennisberg igen 7 21
2013 Svéd 483 251 Karolina Ebba Anna Ullman igen 7 21
2013 Svéd 483 251 Lars Christer Johan Vidgren igen 7 21
2013 Svéd 483 251 Mart Laidmets igen 6 21
2013 Svéd 483 251 Benny Vesterby igen 6 21
2013 Svéd 483 251 Lars Johan Rönnberg igen 5 21
2013 Svéd 483 251 Bo Göte Stenholm igen 4 21
2013 Svéd 483 251 Raul Targamaa igen 4 21
2013 Svéd 483 251 Leif Roger Strömfelt igen 3 21
2013 Svéd 483 251 Eva Göthilda Elisabeth Lorentz   nem 1 21
2013 Svéd 483 251 Helga Ingeborg Spillman nem 0 21
2016 Svéd 447 240 1 Ants Aaman igen 5 21
2016 Svéd 447 240 2 Sten Berg igen 17 21
2016 Svéd 447 240 4 Juta Holst igen 8 21
2016 Svéd 447 240 5 Ülo Kalm igen 63 21
2016 Svéd 447 240 6 Neeme Kari igen 4 21
2016 Svéd 447 240 7 Kalev Kukk igen 11 21
2016 Svéd 447 240 8 Mart Laidmets igen 4 21
2016 Svéd 447 240 9 Ingegerd Lindström igen 12 21
2016 Svéd 447 240 10 Peeter Paemurru igen 9 21
2016 Svéd 447 240 11 Lars Rönnberg igen 4 21
2016 Svéd 447 240 12 Elna Siimberg igen 17 21
2016 Svéd 447 240 13 Valdek Slet igen 3 21
2016 Svéd 447 240 14 Jana Stahl igen 29 21
2016 Svéd 447 240 15 Bo Stenholm igen 3 21
2016 Svéd 447 240 16 Leif Strömfelt igen 4 21
2016 Svéd 447 240 17 Erik Söderberg igen 6 21
2016 Svéd 447 240 18 Kai Tennisberg igen 10 21
2016 Svéd 447 240 19 Toivo Tomingas igen 9 21
2016 Svéd 447 240 20 Benny Vesterby igen 3 21
2016 Svéd 447 240 21 Christer Widgren igen 9 21
2016 Svéd 447 240 22 Lena Weesar igen 9 21
2017 Finn 2368 Narva Ingerisoomlaste Selts 1. Ida-Virumaa, Narva 12 HELLE KULDSEPP igen 21
2017 Finn 2368 1. Ida-Virumaa, Narva 13 AINA SEMJONOVA nem 21
2017 Finn 2368 Ida-Virumaa Ingerisoomlaste Selts 1. Ida-Virumaa, Narva 14 NIINA PETRUHHINA igen 21
2017 Finn 2368 Ida-Virumaa Ingerisoomlaste Selts 1. Ida-Virumaa, Narva 15 MAIRE PETROVA igen 21
2017 Finn 2368 1. Ida-Virumaa, Narva 16 JULIANA KRUPINA nem 21
2017 Finn 2368 1. Ida-Virumaa, Narva 17 ELSA JAGULA nem 21
2017 Finn 2368 2. Pärnu, Lääne-, Hiiu-, Saaremaa 4 MARKKU OLAVI LEHTONEN nem 21
2017 Finn 2368 Pärnu Ingerisoomlaste Kultuuriselts 2. Pärnu, Lääne-, Hiiu-, Saaremaa 18 NIINA LEPA igen 21
2017 Finn 2368 Pärnu Ingerisoomlaste Kultuuriselts 2. Pärnu, Lääne-, Hiiu-, Saaremaa 19 KATRIN UUTSALU igen 21
2017 Finn 2368 Pärnu Ingerisoomlaste Kultuuriselts 2. Pärnu, Lääne-, Hiiu-, Saaremaa 20 HILLAR TALVIK igen 21
2017 Finn 2368 Ingerisoomlaste Tallinna Selts 3. Tallinn, Harjumaa 26 ELENA KALBUS igen 21
2017 Finn 2368 Ingerisoomlaste Tallinna Selts 3. Tallinn, Harjumaa 27 HELVI HUOPALAINEN igen 21
2017 Finn 2368 Ingerisoomlaste Tallinna Selts 3. Tallinn, Harjumaa 28 VILJA RÄIM igen 21
2017 Finn 2368 Ingerisoomlaste Tallinna Selts 3. Tallinn, Harjumaa 29 TAISTO KALEVI RAUDALAINEN igen 21
2017 Finn 2368 3. Tallinn, Harjumaa 30 VIKTOR BLUMKVIST nem 21
2017 Finn 2368 Ingerisoomlaste Tallinna Selts 3. Tallinn, Harjumaa 31 TAISTO UUSLAIL igen 21
2017 Finn 2368 3. Tallinn, Harjumaa 32 TARMO PANKRATOV nem 21
2017 Finn 2368 Tartu Ingerisoomlaste Selts 4. Tartumaa, J?gevamaa, P?lvamaa, Valgamaa, V?rumaa 5 MAIE OJAMAA igen 21
2017 Finn 2368 Tartu Ingerisoomlaste Selts 4. Tartumaa, J?gevamaa, P?lvamaa, Valgamaa, V?rumaa 6 ANATOLI SCHULTZ igen 21
2017 Finn 2368 Tartu Ingerisoomlaste Selts 4. Tartumaa, J?gevamaa, P?lvamaa, Valgamaa, V?rumaa 7 MERJE MALKKI igen 21
2017 Finn 2368 4. Tartumaa, J?gevamaa, P?lvamaa, Valgamaa, V?rumaa 21 SILVI LABBI nem 21
2017 Finn 2368 Ingerisoomlaste V?ru Selts 4. Tartumaa, J?gevamaa, P?lvamaa, Valgamaa, V?rumaa 22 TOIVO KABANEN igen 21
2017 Finn 2368 4. Tartumaa, J?gevamaa, P?lvamaa, Valgamaa, V?rumaa 23 ALBERT SAUNANEN nem 21
2017 Finn 2368 4. Tartumaa, J?gevamaa, P?lvamaa, Valgamaa, V?rumaa 33 ERNA TARTO nem 21
2017 Finn 2368 5. Viljandimaa 8 MATI KABANEN nem 21
2017 Finn 2368 Viljandimaa Ingeri-Soome Kultuuriselts 5. Viljandimaa 9 SILVI PAAGEL igen 21
2017 Finn 2368 Viljandimaa Ingeri-Soome Kultuuriselts 5. Viljandimaa 10 VALERI LUUKKA igen 21
2017 Finn 2368 Järvamaa Ingerisoomlaste Kultuuriselts 5. Viljandimaa 11 ELVIIRA GROSBERG igen 21
2017 Finn 2368 Järvamaa Ingerisoomlaste Kultuuriselts 6. Järvamaa, Raplamaa 1 ELVIIRA ORUMAA igen 21
2017 Finn 2368 6. Järvamaa, Raplamaa 2 IRJA KABONEN nem 21
2017 Finn 2368 Järvamaa Ingerisoomlaste Kultuuriselts 6. Järvamaa, Raplamaa 3 ELINA KINGISEPP igen 21
2017 Finn 2368 Rakvere Ingerisoomlaste Selts 7. Lääne-Virumaa 24 VALERI VASELENKO igen 21
2017 Finn 2368 Rakvere Ingerisoomlaste Selts 7. Lääne-Virumaa 25 SULO KOSKINEN igen 21
2017 Finn 2368 7. Lääne-Virumaa 34 ELSA ABEL nem 21